Květen 2011

O škodlivosti make-upu aneb sůl nad zlato

16. května 2011 v 11:54 | Ehněnka |  Moje výtvory
Pokud se právě děsíte, že mojí největší ambicí je, stát se top blogerkou serveru Krásná.cz, není tomu tak. Pouze jsem se rozhodla představit vám výsledek svého posledního kosmeticko-vědeckého pokusu. Všechno bylo testováno na lidech(tedy pokud si mohu dovolit honosit se tímto titulem).

Takže-jak mít krásnou pleť, donekonečna to omílané téma, jak ho vidím já:
VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ TEXT JE NUTNÉ BRÁT S KAPKOU NADSÁZKY, PROTOŽE NĚKTERÝM VĚCEM SE NEJDE NEZASMÁT :)

1.PŘÍČINY "NAPROSTO PŘÍÍÍŠENÉ PLETI" :
-Špatná hygiena. Doufám, že se nenajde nikdo takový, kdo by nevěděl, že se má umýt. Ale pozor, na mastnotu obličeje má přímo úměrný vliv mastnota vlasů. Což někteří, třeba můj bratr, stále odmítá přijmout. Takže, taková EMO-patka jesuper základ pro to, abyste měli na obličeji měsíční krajinu. Vím, o čem mluvím.
-Zakouřené prostředí. Pokud se u nás v rodině koná nějaká hromadná slezina, mívá to katastrofální dopad na můj obličej, protože většina příbuzných kouří. Takže, pokud to jde, vyhýbejte se kouři a nekuřte, je to fakticky hnus.
-Strava. I když i odborníci tvrdí, že na pleť nemá vliv, podle mě je to jen marketingový tah, jak zabránit lidem, aby jedli zdravě a nekupovali komerční potraviny typu hamburgerů a smažených kuřat. Pokaždé, když se účastním nějaké oslavy, kde je hodně jídla, lidově řečeno "žranice", dopadne to...hrozně. Takže se nepřejídejte a neládujte se naprosto nezdravými fastfoodovými pochutinami. Ale třeba taková svíčková od babičky, když jí je plný hrnec, není úplně ideální. Víte, co tím myslím, ne?
-Psychika. O tom bych mohla mluvit hodiny a hodiny a stejně by to nestačilo. Takže ve zkratce-nervy z písemky, stres z špatných mezilidských vztahů, nedostatek spánku...a máte problém. A úplně nejhorší je, přemýšlet o tom, že "ten pupínek je určitě děsně vidět." Vážně, věřte mi. Proto se snažte, zařídit si život tak, abyste se vyhnuli co nejvíce rizikovým faktorům. prospěje to nejen vašemu ksichtíku. :)
-Špatná péče. Tohle je asi nejhorší, protože kolem péče koluje snad nejvíc pověr a mýtů. Co vám můžu poradit je, do ničeho zbytečně nerýpat, tělo si s tím většinou poradí samo. Roznípaný pupínek=roznesená infekce=zánět=godzilla-look. Jediné, co se toleruje, je mačkání černých teček, ale s citem, prosím pěkně. Pokud máte neodolatelné nutkání rýpat do žlutých boláků, tak je snad radši propíchněte jehlou(pochopitelně že čistou), nepoškodíte tak kůži kolem...rozumíme si? :)
-make-up. A konečně, neřád největší, make-up. Někteří z vás ho asi ani nepoužívají a já říkám, budiž blahoslaveni, protože větší sajrajt si na obličej dát vážně nemůžete. Já sama jsem měsíc nepoužívala make-up a měla jsem pleť jako prdelku. A stačily čtyři dny s tímto kosmetickým produktem a výsledek je dosti na pováženou. Make-up je zabiják. Pojďme se na něj podívat blíž, podle hesla "poznej svého nepřítele"!
KLADY: Zakryje nedostatky.
ZÁPORY: Ucpává pleť.
Mastí pleť.
Věci pod ní nedýchají=špatně se hojí=déle je musíme maskovat=větší spotřeba makeupu=někdo doost vydělá
Vypadá jako maska.
Opticky přidá pár let.
Takže myslím, že je už naprosto jasné, co je lepší. Jediné, co je přípustné, je korektor, ale ten dáváme na pupínky, takže se hojí pomaleji, a víte, co jsem říkala. Pokud máte dost sebevědomí, nepřispívejte nikomu na ferrari. :) Vaší psychice to taky prospěje.

2.JAK SE ZBAVIT "NAPROSTO PŘÍÍÍŠERNÉ PLETI":
Kromě těch věcí, které už jsem jmenovala, vám představím svoje vychytávky. Upozorňuji, že některé jsou v rozporu z kosmetickým a farmaceutickým průmyslem, takže jejich použití je na vlastní nebezpečí. Já jen, aby někdo neřekl, že jsem ho nevarovala. :)
-Handmade peeling. je to jednoduché, jak facka. Koupíte si obyčejný čistící gel na obličej a smícháte ho s kuchyňskou solí. Dermatologové by mě asi zabili, ale já mám argumenty. taky se vám u moře tak zlepší pleť? A co je v mořské vodě? Aha, no přece sůl! Což znamená, že tím ničemu neuškodíte. Jen tohle neprovozujte denně, dost vysušuje. A nezapomeňte se potom něčím lehkým namazat. Já používám děsně bio krém ze skanzenu botanicus a stačí pro moje účely naprosto bohatě.
-Zinková emulze. Koupíte jí v lékárně. Já za ní dala asi 120 Kč, ale ceny mohou být různé. Každopádně vydrží dlouho. Prostě natřete postiženou oblast a čekáte. Provádějte to ale, jen když nikam nejdete, dost barví(pokud jste gejša, je to žádoucí). Jinak se to používá taky na popáleniny, proleženiny, povrchová zranění, egzém a spoustu dalších věcí.
-Novikovův roztok. Jinak také chirurgická zeleň nebo tekutá náplast. Prostě nanesete přímo na pupínek, rozrýpaninu nebo jiný defekt. silně doporučuji provádět přes víkend, je totiž zelený a špatně se smývá. Aby to pomohlo, chce to opravdu dva, tři dny nechat působit a nezasahovat do procesu. nakonec se to samo nebo s dopomocí oloupe a pupínek je většinou v tahu.
-Marihuanová tinktura. Je to naprosto legální, dá se objednat přes internet a hodí se úplně na všechno. Afty, opay, tržné rány, řezné rány, prostě cokoli si vymyslíte. Takže moc doporučuji.

Tak, to bychom měli. Uff, pěkně vyčerpávající článek. Nemusíte s ním souhlasit. Nemusíte přestat nosit svou třícentimetrovou vrstvu arašídového másla na obličeji. Ale měli byste. Vážně.

Ehněnka

Tour de Strassbourg-photogallery

16. května 2011 v 10:57 | Ehněnka |  Moje výtvory
Tak, aby se neřeklo, tady je pár fotek z mojí cesty do Strassbougu. Upozorňuji, že fotky plně podléhají autorským právům a všechny ty náležitosti okolo. :)


Tohle je první, co jsem ze Strassbourgu viděla. :)
A katedrála sv. Víta se co do velikosti může jít zahrabat... :/


Evropský parlament v celé své kráse :)


Mě osobně to připomíná dračí arénu z Harryho Pottera :D

A tady se schází páni poslanci...

Tak, to bylo jen tak pro ilustraci. Není to žádná sláva, neb fotit nějak neumím, ale jakožto informativní obrázky to snad stačí, ne? :)

Ehněnka

I pravila Ehněnka, budiž světlo...

16. května 2011 v 10:40 | Ehněnka |  Eithne Ceana
I pravila Ehněnka, budiž světlo. A světe div se, byl světlý blog!

Ano, je to opravdu tak, máme tu nový design a s ním i pár novinek. Možná si někdo všiml, že některé rubriky zmizely. Ony totiž byly prázdné, protože po velké čistce, kterou jsem na blogu provedla, tu zůstalo asi tak dvacet článků, z nihž většina jsou mé staré básně.

Lidi se mění, posouvají, dospívají. A tak jsem i já dospěla k tomu, že ta kostra, co si seděla v záhlaví, je na mě moc...mrtvá. Což znamená, že už mě to mrtvolno nějak přestalo bavit. Abyste to pochopily, popadla mě úchylka na květované motivy, na metalový koncert už by mě nikdo asi nedostal(pokud někdo myslí, že to zvládne, nechávám mu volné pole působnosti, nechť se projeví a předvede, co umí:D) a dokonce mě opustila touha, každou povídku zakončit apokalypsou. I když, taková katastrofa, třeba jen docela malilinkatá, taky občas nezaškodí, ale všeho s Mírou, že?

Nebojte se, třeba mě ten záchvat euforie zase přejde. A jestli ne, tak si najděte nějaký depkařský blog někde jinde, protože mě už to vážně nudilo.

Tak, to by snad stačilo.
Ehněnka

Kulturní a civilizační šok

13. května 2011 v 10:58 | Ehněnka
V neděli večer jsem si sbalila kufr a ve čtyři hodiny ráno vyrazila na pražské Hlavní nádraží. U Burger kingu už čekali někteří z mých spolužáků, se kterými jsme pracovali na projektu, jenž se naše drahá EU rozhodla ocenit finanční odměnou a poslat nás za odměnu do Strassbourgu. Když se nás sešlo všech sedm a nakonec dorazil i profesor, který neumí ani slovo česky a veškerá komunikace s ním probíhá v němčině, vyrazili jsme k nástupišti, nasedli do vlaku a tradá nach Frankreich!

Byli jsme ubytovaní v ****hotelu společně s německou částí našeho týmu, která s námi spolupracovala. Místo klíčů jsme měli čipovou kartu(kterou moje kamarádka hned první den omylem zlomila), všechno bylo nové a čisté, prostě blahobyt až na půdu. Hotelové snídaně sestávaly ze švédského stolu, obsahujícího mimo jiné uzeného lososa s křenem, asi dvacet druhů müssli, několika druhů sýra a jogurtů, míchaných vajec, tropického ovoce, jehož název mnohdy ani neznám a jahod, o kterých kamarád prohlásil, že jsou geneticky modifikované, aby splňovaly normy EU.

Jakožto hosty pana poslance Roučka nás samozřejmě vzali na exkurzi do Evropského parlamentu, kde jsme měli přednost a ve frontách jsme mohli předbíhat ostatní návštěvy. Když jsme seděli na galerii a pozorovali zasedání, jeden z poslanců přerušil svůj oficiální projev, aby nás mohl veřejně pozdravit. Aspoň má Eu reklamu, jké úžasné projekty financuje. Musím konstatovat, že místní kantýna je opravdu výborná a páni poslanci si evidentně žijí dobře. Poté, co jsme vyfasovali odznáčky s evropskou vlajkou a absolvovali několik přednášek na politická témata, vyrazili jsme do ulic Strassbourgu.

První, co mě zarazilo, byl počet černochů, Turků a Arabů, protože jich bylo stejně jako bílých a tak jsem si připadala jako v USA. V ulicích je chaos, všichni jezdí na kolech, nikdo nedodržuje světelnou signalizaci, lidé chodí po kolejích i silnicích a nutno konstatovat, že jízda místní tramvají ve špičce je dosti pekelná. Strasssbourg je krásné město, se spoustou starých domů a podivných, křivolakých uliček. V centru jsem nenašla klasické obchodní domy, jen butiky v přízemí starobylých budov. Ceny jsou tedy poněkud vyšší, což mi, vzhledem ktomu, že jsem zvyklá nakupovat oblečení v Německu za směšné ceny, radost neudělalo, ale vzhledem k tomu, že stejný kousek v praze hned tak někdo mít nebude, smířila jsem se s tím.

Věc, která mě zamrzela, byla čtvrteční zpáteční cesta. Dokud totiž jedete po německých kolejích, všechno je krásné a upravené, nádraží čistá, všude jsou barevné domečky, ale jen vjedeme do zemí koruny české, první, co uvidíme, je odpad na kolejišti, rozpadlá a posprejovaná nádražní hala a vedle ní se skví obrovský veřejný dům. Nemyslím si, že by Čechy byly takové vždycky. Jen si myslím, že je to docela velká ostuda a taky škoda, když se takhle na hranicích prezentujeme okolnímu světu. Vůbec všechno je v naší vlasti v dosti pochybném stavu, šedivé, neudržované. O opravách nemůže být ani řeč, když (nejen)naši politici rozkrádají, co se dá. Z čeho budeme žít a jak se postaráme, aby nám tu všechno jednou nespadlo na hlavu? Až budete znát odpověď, víte, kde mě najít.

Poroučím se
Ehněnka

Zdá se, že máme práci...

13. května 2011 v 10:27 | Ehněnka
MiInulý týden jsem chtěla definitivně obnovit svou blogerskou činnost a ke vší hrůze jsem zjistila, že jsem byla nemilosrdně vykopnuta z Autorského klubu(nechť jeho sláva dosáhne až k nebesům a nikdy nás neopustí), protože jsem dva měsíce nenapsala ani ťuk. Zažádala jsem tedy o znovupřijetí a nakonec, byť se značnými pochybnostmi o mé četnosti psaní, byla má prosba vyslyšena. Super, můžu zase spamovat na titulní stránce blogu!

Ale znamená to, že máme práci, přátelé. Já, protože budu muset článkovat jako divá, ale vy budete povinně číst moje výplody, protože jinak mě to brzy přestane bavit a vykašlu se na to. Naštěstí mám teď pár námětů, o čem psát, takže to snad nebudou zas až takové galeje.

No nic, to jsem vám chtěla sdělit, domluvila jsem.

Ehněnka