Just do it!

8. srpna 2011 v 16:01 | Ehněnka |  Myslete pozitivně!
Tohle udělám zítra...
Jednou se naštvu a udělám...
Jednoho krásného dne...
Až budu mít čas...

Také znáte výše uvedené průpovídky? Jsou častou součástí vašeho slovníku? Mého tedy rozhodně. Věcí, které se chystám udělat, jsem za celý život nashromáždila až až. otázkou ovšem je, jak s takovou situací naložit.

Ještě před nedávnem jsem před každým rozhodnutím setrvávala v pomyslné meditaci nad problémem celé dny, mnohdy i týdny a často bez výsledku. Možná si říkáte, že tím nic nezkazíte, ale v okamžiku, kdy se rozhodujete, jestli se nenechat vyzkoušet z fyziky na opravu a najednou je konec roku, snadno poznáte, že váhání není neškodnou záležitostí. Také může dojít k tomu, že dříve, než se dokopete k řešení nějaké situace, příležitost pomine a vy zůstanete tam, kde jste byli, protože cesta zůstane navěky uzavřená.

Jediné možné řešení, které vám dokážu nabídnout, je přestat váhat. A to úplně. Jakmile vás něco napadne, okamžitě se zvedněte a vykonejte to. I za cenu toho, že to třeba nebude to pravé. Když to nezkusíte, nikdy se nedovíte, zda to byla chyba, či nikoli a možná si budete do konce života vyčítat, že jste to nezkusili. Třeba by to vážně nevyšlo, ale alespoň byste to věděli a nemuseli se týdny užírat zabýváním se takovými věcmi.

A když takový pokus provedete a selžete? Radujte se, protože jste se právě naučili, kudy cesta nevede. Příště budete volit lépe. To je mimochodem také způsob, který mi zabraňuje litovat věcí minulých. Protože nic není špatně, když se na to podíváte tímhle způsobem. Negativní zkušenost je přeci jen zkušenost a ty se cení. A pokud snad vykonáte něco nevratného, nezoufejte. To, o co jste přišli, nemohlo mít velkou hodnotu, pokud jste o tom pochybovali a pokusili se to měnit. Koneckonců, bylo to správné rozhodnutí, protože bylo VAŠE. Na to nezapomínejte.

Tímto se s vámi opět loučím a peláším vykonat věci, které mě právě napadly.

Ehněnka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 8. srpna 2011 v 16:51 | Reagovat

Úžasný postoj. Být spontánní mě taky hrozně baví, ale občas prostě zvítězí moje úzkostně opatrná stránka a váhám tak dlouho, dokud není pozdě. :D

2 G.J. G.J. | 8. srpna 2011 v 17:41 | Reagovat

Bylo to správné rozhodnutí, protože bylo vaše. To mě připomíná scénu z Mr.Nobody (nevím jeslti to znáš, nicméně doporučuji). Když se ho redaktor ptá: Ale která z těch cest co jste si v životě mohl vybral byla ta pravá? A on odpovídá: Všechny jsou ty pravé.
NOW, udělej to. Líbí se mi ta myšlenka i jak je to napsané. A... to se často nestává :D

3 agrenej agrenej | E-mail | Web | 8. srpna 2011 v 22:40 | Reagovat

Tak to máš ještě dobré průpovídky. Já obvykle používám: ,,Nemám náladu." ,,Kašlu na to." :-D

4 Ehněnka Ehněnka | 9. srpna 2011 v 17:09 | Reagovat

[1]: Jo, mě to taky baví, ale většinou se mi to nedaří.

[2]:Mr. Nobody znám a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže je dost možné, že mi ta myšlenka utkvěla v hlavě díky tomu. :) Jinak děkuju za pochvalu. :)

[3]: Já mívám i horší, třeba: "Seru na to." a nebo "Polibte mi prdel, já jdu chcípnout do kouta." Ale snažím se to omezit a snažím se, aby to díky mým článkům omezili také jiní. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama