Až rozžehnete ohně...

7. října 2011 v 8:19 | Ehněnka |  Moje žblepty
Bez elektřiny bych zdechla. Pokud teď zklamaně odfrkáváte, protože jste si mysleli, že Ehněnka jakožto zarytý odpůrce konzumu chodí spát s posledním slunečním paprskem, svítí loučemi a televizí jí je výhled na krajinu z korunu stromu, musím vás zklamat. Skutečnost je přesně taková, jaké jste se obávali.
Bez svícení nemohu existovat, však se většina nápadů rodí pod rouškou tmy. Jsem noční tvor. Ideální by bylo, obrátit si režim a spát přes den, ale individuální učební plán z důvodu: "vampirismus, lykantropie a šílenství" pravděpodobně schválen nebude.
Bez mobilního telefonu neudělám ani krok. Zaprvé mě neskutečně děsí představa toho, že nebudu na příjmu, pročež jsem nucena neustále dbát na vysokou hladinu kreditu v krevním řečišti svého elektronického miláčka, zadruhé používám mobil jako hudební přehravač a bez toho se, přátelé, přecižít nedá, zatřetí nepřežiji bez jednoho mocného živlu a tím je wi-fi. Wi-fi mě spojuje s lidmi, dovolí mi komunikovat s kamarády zadarmo, číst si při hodině články o psychických poruchách, místo abych pracovala na výpiscích z chemie, kontrolovat, jestli mi přibyl na blogu komentář a tak vůbec. Když jen pomyslím na odpojení této již zmiňované věci, jsem nervozní.
Ale nejen blogování dotýká se elektřina, potřebuji ji i k vykonávání svých dalších zálib. Vzhledem k tomu, že hraji na klavír a k nám domů se koncertní křídlo nevejde, vlastním klávesy, poháněné elektrickou šťávou. A co se zpěvu karaoke týče, netřeba nic dodávat.
Z toho vyplývá, že jsem jedinec zhýralý a zhýčkaný, ale to nechme stranou.
Existují totiž i jiné druhy elektřiny, než jen ta, která pohání naše elektronické miláčky.
Určitě jste někdy slyšeli o tom, že něco "nemá šťávu". Znáte to, ne? Je to nějaké nijaké, nudné, nezajímavé...tak přesně to jsem měla na mysli. Někdy my lidé jen tak přežíváme, potácíme se od ničeho k ničemu, není nic, co by nám dodalo patřičný impuls. Žádná jiskra, žádná elektřina, šlus. Konec. A co s tím?
Ne, jestli teď čekáte nějakou veleúžasnou radu, jak znovu získat plyn, tak vám neporadím. Jsem přeborník v délce rozžíhání ohňů, trvá mi často měsíce, než se oklepu z nějaké katastrofy a začnu znovu. A někdy se neoklepu vůbec. Jediné, co vám mohu říct je, že pokud tu věc budete v sobě živit, bude pořád žít z vaší elektřiny a nikdy nezmizí docela. Nejlepší podle mě bude, když se tou záležitostí jednoduše přestanete zabývat, přerušíte kontakt, zbavíte se jí. Minimálně na čas.

Než budete připraveni zapálit oheň.
Ehněnka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama